Housenka a motýl

„Co je pro housenku konec, je pro Mistra motýl.“

Co se jeví jako katastrofa a konec, je ve skutečnosti příležitostí ke změně a novým začátkem.

Netuším, co se odehrává v housence, když se zakuklí a její tělo se doslova rozpadne na kaši, aby se posléze ze zámotku vyklubal nádherný motýl s barevnými křídly, který svobodně vzlétne.

housenka

Pravděpodobně stejný zázrak zažíváme na začátku a konci svého života a také na mnoha životních křižovatkách. Opustit to známé, staré, někde uvnitř nechat zemřít kus svého já, znovuzrodit se a posunout se dál.

Každý konec v sobě obsahuje zárodek nového. Aby se mohlo zrodit to nové, je potřeba nechat odejít to staré. Abychom mohli projít dalšími dveřmi a zjistit, co je za nimi, musíme nejdříve zavřít dveře minulosti.

Každou chvílí se rodí v přítomném okamžiku nový Život. Vše živé prochází neustálou proměnou. Každá buňka našeho těla, s každým nádechem a výdechem jsme o kousek jiní, noví. Nic nezůstává stejné…

S každým od-puštěním sobě i od-puštěním druhým, nacházíme svobodu, úlevu a nový prostor, křídla…

Život tak může znovu jako na čisté plátno a nepopsaný list psát další kapitolu našeho jedinečného příběhu. Přestože se bojíme pustit to důvěrně známé, opečovávanou iluzi bezpečí a jistoty, někde hluboko uvnitř víme, že vše se děje k našemu dobru a že ta křídla za to stojí. 🙂

Ilustrátorka dětských knih
Komentáře
  • Nejnovější příspěvky
  • Nejnovější komentáře
    • Archivy
    • Rubriky
    • Rubriky